Producent palet plastikowych

Palety z tworzywa sztucznego to powszechnie stosowane nośniki, które zapewniają wygodny i sprawny transport. Odznaczają się wieloma cechami, które stawiają je znacznie wyżej od ich drewnianych odpowiedników. Jakie są ich zalety?

Ergonomia, higiena i wytrzymałość

Palety z tworzywa, mimo że znacznie lżejsze od palet drewnianych, są bardzo wytrzymałe i odporne na różnorodne czynniki. Nie trzeba obawiać się wysokich i niskich temperatur czy promieniowania słonecznego, ponieważ zastosowane tworzywo sztuczne świetnie radzi sobie w takich warunkach, a także jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki niskiej wadze są one także łatwiejsze w obsłudze.

Dodatkowo tworzywo zapewnia także znacznie lepszą higienę – nie tylko łatwiej myje się palety z tworzywa sztucznego, ale również nie sprzyja ono pojawieniu się w skutek działania wilgoci pleśni i grzybów, które są przyczyną szybszego psucia się świeżych produktów, np. owoców i warzyw. Palety wykorzystywane w transporcie produktów świeżych posiadają również ażurowe otwory, co zapewnia lepszą cyrkulację powietrza i sprawniejsze odprowadzanie wilgoci.

Różne wymiary i rozwiązania adekwatnie do potrzeb

Producent palet plastikowych oferuje nośniki, które zależnie od potrzeb i preferencji mogą posiadać nieco inne wymiary. Mogą być to zarówno te najbardziej standardowe, które powszechnie stosuje się w światowym transporcie, jak i nieco bardziej unikalne, ale wpisujące się w potrzeby danego kontrahenta i jego branży.

Poza tym każdy inwestor może także zdecydować o innych rozwiązaniach, które idealnie wpisują się w jego potrzeby. Jest to między innymi zastosowanie innego rodzaju tworzywa, innych podstaw, krawędzi stabilizujących, a także innych rozwiązań, jeśli chodzi o kontakt z podłożem, np. nogi lub płozy.

Palety z tworzywa dla różnych branż

Producent palet plastikowych kieruje swoje produkty do bardzo różnorodnych branż. Wytrzymałe i funkcjonalne palety znajdzie dla siebie zarówno branża spożywcza, jak i kosmetyczna, farmaceutyczna oraz wiele innych, ponieważ jest to bardzo szeroka flota produktów o różnych właściwościach.

Idealnie wpisują się również w oczekiwania firm logistycznych i transportowych – zapewniają sprawny i bezpieczny transport niezależnie od rodzaju produktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here