popielaty blond

Popielaty blond to jeden z kolorów, który już od kilku sezonów nie wychodzi z mody. Zarówno jego ciemny, jak i również jasny odcień, posiadający chłodne tony, doskonale pasuje niemal wszystkim kobietom, posiadającym jasną karnację. Farbowanie włosów na ten kolor, jest jednym z lepszych zabiegów, dla wszystkich, którzy chcą się nieco odmłodzić, poprzez zmianę koloru włosów. Kolejną jego zaletą jest fakt, że odciąga on uwagę od niedoskonałości, które pojawiają się na twarzy. Jak uzyskać szary, platynowy, czy też inny odcień popielatego blondu?

Popielaty blond jest jednym z bardziej twarzowych odcieni włosów, który równocześnie można określić, jako bardzo uniwersalny. Doskonale sprawdza się u wszystkich posiadaczek typowo słowiańskich rys twarzy, które charakteryzują się dodatkowo jasną cerą i naturalnymi włosami w kolorze brązu i ciemnego blondu. Nasza redakcja sprawdziła, w jaki sposób można uzyskać najładniejszy i równocześnie chłodny odcień popielatego blondu, oraz jakie warianty tego typu koloryzacji są w tym momencie najmodniejsze.

W jaki sposób można uzyskać popielaty blond?

Samodzielna koloryzacja w domu, na pewno nie będzie dobrym pomysłem. Blond posiadający chłodne, popielate tony, jest dosyć trudny do uzyskania, zwłaszcza w sytuacji, gdy jesteś naturalną szatynką lub brunetką. Aby nasze włosy miały platynową i chłodną poświatę, włosy powinny być rozjaśnione i przede wszystkim pozbawione ciepłych i żółtych tonów. Ten zabieg powinien być skutecznie przeprowadzony jedynie przez doświadczonego fryzjera.

blond

https://pixabay.com/pl

Niestety istnieje znacznie większe prawdopodobieństwo, że farby, które służą do użytku domowego, będą dawały bardziej rudy lub miodowy efekt, niż popielaty lub szary odcień. Takie ryzyko może być podjęte, jedynie przez bardzo jasne blondynki – w przypadku tak naturalnego koloru włosów, rozjaśnianie w domu, powinno dać satysfakcjonujący efekt.

Jeżeli Twoje włosy mają bardzo dużą ilość pigmentu, konieczne może okazać się przeprowadzenie koloryzacji w kilku etapach. Każdy etap będzie powodował, że włosy za każdym razem będą robiły się coraz jaśniejsze, dzięki czemu łatwiej będzie uzyskać żądany zimny odcień. Taki proces spowoduje również, że pasma włosów też będą mniej zniszczone.

Co musisz wiedzieć, przed przefarbowaniem włosów na odcień platynowego blondu?

Zanim podejmiemy decyzję o przefarbowaniu naszych włosów na kolor popielatego blondu, musimy wziąć pod uwagę, że ten kolor najlepiej prezentuje się na nawilżonych i zadbanych włosach. Jeżeli Twoje włosy są zniszczone, suche lub rozdwajające się, taki chłodny ton, tylko spowoduje podkreślenie ich uszkodzonej struktury. Z tego też powodu co najmniej miesiąc przed wizytą u fryzjera, zaleca się przeprowadzenie kuracji regeneracyjnej, która może przebiegać w formie:

–  2-3 razy w tygodniu olejowania suchych końcówek

– po każdym myciu obowiązkowo stosowanie odżywek lub masek na włosy, które mają nam je nawilżać

– rezygnacja z bardzo intensywnej stylizacji, przy użyciu gorącej lokówki lub prostownicy, pozwoli to na szybszą regenerację i odbudowę włosów

– jeśli możesz sobie na to pozwolić, pozwól włosom, chociaż w minimalnym stopniu schnąć naturalnie

siwy blond

https://pixabay.com/pl

Posiadanie popielatego blond na swoich włosach, również wymaga dużej dawki pielęgnacji. Chłodne, a nawet bardzo chłodne odcienie, z czasem mogą nabierać rudawych lub żółtych tonów, które mogą popsuć cały efekt. Dlatego na co dzień warto stosować specjalne szampony do włosów farbowanych, które będą miały na celu zapobieganie wypłukiwaniu się farby z Twoich włosów i jednocześnie będą podtrzymywały zimny pigment, jaki znajduje się na włosach. Produkty marki Fanola, są jednymi z najczęściej polecanych kosmetyków służących pielęgnacji popielatego blond. Bestsellerem wśród nich jest maska o nazwie No yellow, która ma na celu neutralizację żółtych odcieni włosów. Można używać jej zawsze w momencie, gdy zauważymy, że nasze włosy tracą swój charakterystyczny i chłodny ton. Do codziennej pielęgnacji, można również stosować szampon z tej serii kosmetyków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here