whisky

Johnnie Walker jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli kojarzonych ze szkocką whisky w typie blended. Na rynku można znaleźć bardzo szeroki wybór alkoholi pochodzących od tego znanego na całym świecie producenta, począwszy od bardzo podstawowych modeli, a skończywszy na jednych z najbardziej ekskluzywnych, a nawet takich, które pochodzą z limitowanej kolekcji lub edycji.

W wielu sklepach zarówno tych stacjonarnych, jak i również internetowych – whisky Johnnie Walker dostępny jest zarówno w miniaturowych wersjach, jak i również w klasycznych pojemnościach, a także ekstra dużych butelkach w rozmiarze XXL oraz w postaci zestawów prezentowych. Duża rozpoznawalność marki, jak i również niepowtarzalna estetyka, dają pewność, że obdarowana osoba, będzie zadowolona ze swojego prezentu.

Johnnie Walker Red Label

Whisky Johnnie Walker Red Label pozbawiona jest deklaracji wieku, który w wolnym tłumaczeniu oznacza „najlepiej sprzedająca się whisky na świecie od 1945 roku” – nie bez powodu jest najbardziej popularnym trunkiem tego rodzaju, który rozpoznawalny jest na całym globie. Jest ona mieszanką prawie 30 różnego rodzaju whisky zbożowych i słodowych, które są butelkowane i posiadają moc ok. 40% ABV. Degustacje tego napoju bogów odbywają się na całym świecie i są śledzone przez licznych fanów Johnie Walker.

Johnnie Walker Black Label

Johnnie Walker

https://pixabay.com/pl

Whisky Johnnie Walker Black Label jest odmianą mieszaną, która jest butelkowana w momencie osiągnięcia 12 lat. Należy do grupy jednych z najpopularniejszych whisky mieszanych, przypisywanych do segmentu Premium na świecie Black Label początkowo nazywana była „Walker Old Highland Whisky”, natomiast pierwszej dekadzie XX wieku, zaczęto ją nazywać „Black Label”, z kolei to określenie używane jest do dziś. Jest to blend ok. 40 różnych single grain whiskies i malt whiskies.

Johnnie Walker Double Black Label

Johnnie Walker Double Blackk Label, jest to stworzona w 2010 roku whisky, zaliczana do edycji limitowanej. Powstała na podstawie Black Label, którego skomponowano z bardziej intensywnymi aromatami o podłożu dymnym, oraz dodano do takiej mieszanki dodatkowo whisky torfową. Równie ważnym elementem, który wpłynął na jej smak, było leżakowanie w bardziej intensywnie wypalanych beczkach.

Johnnie Walker Green Label

Whisky Johnnie Walker Green Label miała swój pierwszy debiut na rynku dopiero w 1997 roku i wystąpiła wówczas pod nazwą Johnnie Walker Pure Malt 15 yo. Dopiero w późniejszym czasie zyskała nazwę Green Label, to określenie jest aktualne do dziś. Diaego w 2012 roku podjęło decyzję o wycofaniu tej etykiety ze wszystkich rynków światowych, ale nie trwało to zbyt długo, ponieważ już w 2016 roku, pojawiła się ona ponownie na półkach sklepowych. Warto wspomnieć, że jest to jedyna whiskey, w całej ofercie Johnnie Walker, w której skład wchodzą tylko i wyłącznie whisky słodowe.

Johnnie Walker Black Label

https://pixabay.com/pl

Krążą pogłoski, że kupaż ten zawiera malty, pochodzące jedynie z czterech destylarni. Koniecznie warto, chociażby spróbować, jak smakuje „Zielony Jaś”.

Johnnie Walker Gold Label

Dawniej 15-letnia wersja whisky Johnnie Walker Gold Label, różniła się nieco, od tej, którą obecnie możemy zakupić w sklepie. Jednak od 2013 roku whisky nazywana jest „Gold Label Reserve”, a dodatkowo pozbawiono ją deklaracji wieku. W skład Johnnie Walker Gold Label wchodzi 15 różnych whisky. Osoby, które zainteresowane są bardziej szczegółowymi informacjami na jej temat, zachęcamy do odwiedzenia strony producenta, gdzie można zapoznać się z wieloma ciekawostkami na jej temat.

Johnnie Walker Platinum Label – obecnie 18 yo

Pierwsza wersja whisky Johnnie Walker Plainum Label, miała w planach zastąpić kultową „Gold Label”, jednak finalnie zostały one wprowadzone na rynek niezależnie od siebie. Od połowy 2017 roku sprzedawana jest ona pod nazwą „18yo”, pomimo tego, że w zasadzie nie różni się ona niczym od Platinum Label.

Johnnie Walker Blue Label

Johnnie Walker Double Black Label

https://pixabay.com/pl

Johnnie Walker Blue Label została stworzona przez Jima Beveridgena na początku lat 90 XX wieku.  Jest jednym z najbardziej prestiżowych blendów obecnych w ofercie marki Johnnie Walker.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here