gra dla dzieci 3 latka

Najlepsze gry planszowe dla trzylatków. Szukacie inspiracji na planszowy gry dla dzieci, które nie tylko rozwiną ich ciekawość, ale również nauczą, a przy tym staną się dla nich świetną rozrywką? Doskonałym pomysłem na prezent, bez względu na okazję, będzie gra planszowa dla przedszkolaka. Planszówki są doskonałym pomysłem na narzędzie, dzięki któremu nasze dziecko będzie mogło jeszcze szybciej się rozwijać. Tylko pytanie brzmi, jak wybrać taką grę, która z jednej strony zaciekawi i będzie sprzyjała rozwojowi dziecka, ale z drugiej strony nie będzie dla niego za trudna i przez to nie znudzi się mu po kilku dniach.

Pomimo że często rodzice bardzo lubią i chętnie korzystają z gier planszowych, to nie zawsze nadają się one do gry razem z dzieckiem, szczególnie gdy dziecko ma mniej niż 5 lat. Wówczas należy dokonywać bardzo starannych wyborów, analizując wszystkie poszczególne zasady gry, długość ich rozgrywki, a także czas, jaki należy poświęcić na przygotowanie do gry. Bardzo często przed zakupem oglądamy i czytamy recenzje i niczego nie zostawiamy przypadkowi.

Podobnie zachowujemy się gdy wybieramy gry dla dzieci powyżej 6 roku życia. A wręcz zdarza się, że w przypadku nich poświęcamy na to jeszcze większą uwagę i czas, ponieważ taka gra powinna nie tylko czegoś nauczyć, ale i również bawić dziecko, co nie jest już takie proste, jak w przypadku np.3-latka. Równie istotne jest to, aby gra była ciekawa, ponieważ dzięki temu nie znudzi się ona tak szybko nie tylko dziecku, ale również i nam. Warto zwrócić uwagę także na zasady gry, ponieważ wybór gry planszowej z irytującymi zasadami, to zapewne ostatnia rzecz, jaką chcielibyśmy podarować dziecku, bo nie ma nic gorszego niż zakończenie rozgrywki przez rozdrażnione dziecko. W końcu chyba zależy nam na tym, aby gra planszowa, kojarzyła się dziecku z przyjemnościami, a nie z nerwami.

Prezenty dla 3-latka – najlepsze gry planszowe

gry 3 latka

https://https://pixabay.com/pl

1. Trzy małe świnki

To jedna z gier, która jest doskonałym prezentem dla każdego przedszkolaka! Gra jest przeznaczona dla 1 osoby, chociaż na początku, można nieco wspomóc nasze dziecko i pokierować go w kolejnych krokach gry, bardziej w celu instruktażowym, niż w formie kolejnego uczestnika gry. W pudełku można znaleźć świetnie wykonaną planszę, 3 świnki, 3 elementy z domkami, skoroszyt z zadaniami, wilka i książeczkę obrazkową pokazującą przygody świnek. Można grać w dwóch trybach, nocnym i dziennym. Rozgrywka rozpoczyna się od ustawienia świnki, zgodnie z określonym schematem.

Celem gracza jest ustawienie w taki sposób elementów z domkami, aby wszystkie z nich zmieściły się na planszy i aby w dzień świnki znajdywały się poza domkami, a w nocy były bezpiecznie w nich schowane. W przypadku jakichkolwiek problemów zawsze można sprawdzić rozwiązanie. Gra posiada kilka poziomów trudności, co sprawia, że szybko się nie znudzi. Jeżeli nie chcecie posiadać w domu całej kolekcji, wszystkich dostępnych na rynku gier planszowych, bez zastanowienia możecie postawić na grę planszową trzy małe świnki!

2. Peppa Party Time

Jedną z fajniejszych i również przyjaznych planszówek dla wszystkich fanów świnki Peppy, którą zachwycają się zwłaszcza dziewczynki, jest – Peppa Party Time. Sama zawartość pudełka wywołuje okrzyki radości. Można tu znaleźć dwustronną sporą i przede wszystkim porządnie wykonaną planszę, puzle w formie prezentów, karty przedstawiające ulubione postaci z tej bajki, małą planszę posiadającą ruchomą strzałkę, pionki, a także koronę dla naszej małej księżniczki. Taka królewska ozdoba na pewno wzbudzi pozytywny szał w naszych dzieciach.

gry dla trzy latka

https://https://pixabay.com/pl

Gra złożona jest z dwóch wariantów, jedno z nich nawiązuje do przyjęcia urodzinowego Peppy, a z kolei druga do przedszkola. W tę grę z przyjemnością można zagrać razem z dzieckiem. Jeżeli dziecko kocha Peppę, a Wy szukacie klasycznej gry planszowej w super jakości i dobrej cenie – Peppa Party Time będzie doskonałym wyborem.

Nie warto również zapominać o klasycznych grach, które przeszły już do kanonu planszówek, takich jak np. warcaby, chińczyk, monopoly itp.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKuchnie 2021
Następny artykułWózki dziecięce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here