rude włosy

Rudy kolor każdego roku zyskuje na swojej popularności, pomimo tego, że jest on jednym z najtrudniejszych do osiągnięcia odcieni. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ z jednej strony sprawia on kłopoty w pielęgnacji, a z drugiej strony nie każdemu jest w nim do twarzy. Zanim zdecydujesz się na przefarbowanie swoich włosów, koniecznie sprawdź, czy będą one Ci pasowały.

Marzą Ci się ogniste rude włosy, a może miedziane ciepłe odcienie? Zanim zdecydujesz się sięgnąć po farbę do włosów, warto sprawdzić, dla kogo rude włosy mogą okazać się dobrym wyborem. Bez wątpliwości mogą one wyglądać pięknie, ale nie każdy będzie w nich dobrze się prezentował. Na początku warto sprawdzić kilka kwestii, aby późniejszy efekt nie był dla nas zaskoczeniem, w negatywnym tego słowa znaczeniu.

Rude włosy – komu pasują?

Czy zdawałaś sobie sprawę, że rudy kolor jest jednym z najrzadziej występujących odcieni w naturze? Wśród szczęśliwych posiadaczy rudych włosów w naturze zaliczanych jest tylko ok.2% ludzi na całym świecie. Oznacza to jedynie, że zapewne większość rudych osób, które znajdują się w Twoim otoczeniu, to osoby, które, aby osiągnąć taki kolor włosów, muszą stosować farby. Ponadto naukowcy, którzy na co dzień zajmują się genetyką, są zdania, że rudych osób będzie na świecie coraz mniej, ponieważ ten gen powoli zanika, wskutek mieszania się z innymi.

włosy rude

https://https://pixabay.com/pl

Największą grupę osób, które naturalnie posiadają rude włosy, można spotkać w Irlandii i Szkocji, ponieważ aż 15% tamtejszej populacji jest rudzielcami.

Bez wątpliwości, rudy kolor włosów od zawsze budził dużo emocji. Już w czasach Starożytnego Egiptu sądzono, że rude włosy są oznaką pecha. Natomiast według wierzeń Greków, rude osoby, po śmierci przemieniały się w wampirów. Z kolei jeszcze w średniowieczu osoby rudowłose, traktowano jako czarownice.

W dzisiejszych czasach rudy kolor włosów nie kojarzy się nam już negatywnie, a dowodem na to jest fakt, ze wiele kobiet bardzo chce uzyskać taką barwę na swoich włosach. Rude kosmyki są urocze i nie ma w tym nic dziwnego, że tak wiele osób decyduje się postawić na miedzianą farbę do włosów. Warto jednak uprzednio sprawdzić, czy rudy kolor będzie spełniał nasze oczekiwania.

rudy blond

https://https://pixabay.com/pl

Niestety nie zawsze to, co nam się podoba, wygląda dobrze na nas i odwrotnie. Rudy kolor z pewnością nie będzie najlepszą opcją dla każdego, kto go zapragnie. Decydując się na rudości, przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę odcień naszej karnacji.

Karnacja kluczem do odpowiedniego odcienia rudych włosów

Czy zwróciłaś uwagę na to jak wyglądają osoby, które posiadają naturalnie rude włosy? Na pewno jedną z pierwszych cech, którą wskażesz, będzie bardzo jasna karnacja. Co oznacza, że właśnie dla takich osób przeznaczony jest rudy odcień włosów, czyli dla kobiet, które naturalnie posiadają bardzo jasną, a nawet określaną, jako mleczną karnację.

Należy jednak pamiętać, że rudy kolor włosów, jest jednym z najbardziej wyrazistych i zwracających na siebie uwagę. Pomimo tego wpływa pozytywnie na wygładzenie rysów twarzy. Jednak z drugiej strony, będzie on równie dobrze podkreślał wszelkie niedoskonałości, jakie mogą pojawiać się na twojej twarzy. Jeżeli więc Twoja skóra ma skłonności do zaczerwienień, czy też innych podrażnień, powinnaś poważnie zastanowić się nad tym, czy tak naprawdę rude włosy, są najlepszym dla Ciebie wyborem. Ponieważ tak charakterystyczny i jednocześnie intensywny kolor nie tylko przyciągnie uwagę innych do Twojej twarzy, ale również uwypukli wszelkie niedoskonałości cery.

rude odcienie

https://https://pixabay.com/pl

Rude włosy będą doskonale komponowały się z jasną cerą, zgłasza jasne odcienie rudości, takie jak miedziany, truskawkowy, a nawet taki, który wpada w blond.

Nie jest to jednak jednoznaczne, z tym że rude włosy są odpowiednie tylko w przypadku jasnej karnacji. Panie, które posiadają śniadą karnację, powinny wziąć pod uwagę nieco ciemniejsze odcienie. Jest wtedy szansa na to, że efekt będzie bardziej naturalny. W takich sytuacjach polecane są kasztanowe, mahoniowe lub rude kolory włosów, które wpadają nieco bardziej w czerwienie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRzadka skała – Onyks
Następny artykułZimorodek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here