karmę bezzbożową

Żywienie psa jest niezwykle ważną kwestią dla każdego miłośnika tych zwierząt. Coraz częściej słyszy się zalecenie, aby czworonogi jadły karmy bezzbożowe. Wielu właścicieli wciąż jednak zastanawia się, czy jest to dobry wybór. Z tego względu przygotowaliśmy krótki wpis, który pokaże ci, dlaczego warto z nich skorzystać.

Różnorodne karmy dla psów

Warto zacząć od tego, że na rynku możemy znaleźć bardzo szeroki wybór karm dla psów (a także innych zwierząt), który gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla swojego pupila. Najlepszym wyborem są przy tym karmy pełnowartościowe, produkowane z najwyższej jakości mięsa przez renomowanych producentów. To one zostały przygotowane przez psich dietetyków z myślą o ich zdrowiu. Są więc odpowiednio zbilansowane i zawierają wszystko, czego czworonogi potrzebują do zdrowia i codziennej aktywności.

Markowe karmy dla psów często podzielone są na odpowiednie typy, między innymi karmy dla małych i dużych ras, karmy dla szczeniąt albo seniorów, a także karmy weterynaryjne, odpowiednie dla zwierząt, które cierpią na jakieś schorzenia.

Wśród renomowanych produktów znajdujemy coraz więcej karm bezzbożowych – nie są to już tylko linie weterynaryjne, przeznaczone dla zwierząt z alergiami. Bezzbożowe produkty dla zwierząt to dziś coś oczywistego. Jednak dlaczego?

Karmy bezzbożowe, czyli bez niepotrzebnych węglowodanów

Karmy bezzbożowe dla psa są przygotowane w taki sposób, aby nie zawierały w swoim składzie pszenicy, ryżu, kukurydzy czy innych podobnych dodatków. Zazwyczaj są także wolne od ziemniaków. Wszystko dlatego, że produkty te są zwyczajnie niepotrzebne psom. 

Pojawiają się za to w tańszych karmach jako “zapychacz”, który ma zwiększyć objętość i ilość kalorii poprzez dodatek węglowodanów. Dzięki nim produkcja, a co za tym idzie także końcowy produkt, są tańsze i powszechnie dostępne – można je znaleźć nawet na półkach w markecie. Nie są to jednak karmy zdrowe dla psów, ponieważ zawierają zbyt dużo cukrów, a za mało składników rzeczywiście potrzebnych czworonogom do zdrowego życia. W efekcie mogą powodować między innymi otyłość.

Aby tego uniknąć, warto sięgnąć właśnie po produkty bezzbożowe, które nie posiadają węglowodanów. Drobne dodatki roślinne, jeśli się w nich znajdują, służą tylko wzbogaceniu jedzenia w witaminy i minerały, jednak są one tak wyselekcjonowane, by nie stanowiły zbędnego, zbożowego wypełniacza.

Zbilansowana karma dla psa to przede wszystkim karma mięsna

Karmy bezzbożowe dla psów ze względu na to, iż nie posiadają zbędnych “zapychaczy”, są bogate w to, co czworonogom jest naprawdę potrzebne, czyli w białko zwierzęce. Zawierają zazwyczaj ponad 90% mięsa w całym swoim składzie, do którego dochodzą niewielkie ilości witamin, minerałów, popiołu czy włókna.

Taki skład, w którym dominuje białko i tłuszcz zwierzęcy, jest odpowiedni dla psów, które z natury są mięsożercami. W efekcie są one zdrowsze, bardziej aktywne, a ich życie jest dłuższe. Wiele z tych produktów gwarantuje także, że psy nie ulegają alergiom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here