Podstawowe zalety alkomatów elektronicznych

Półprzewodnik czy może jednak elektryczny? Alkomaty sklep oferuje klientom właśnie te dwa warianty domowych alkomatów, zwykle polecając bardziej te drugie. Urządzenie elektrochemiczne rzeczywiście powinno sprawdzić się lepiej od tego półprzewodnikowego. Wynika to z kilku kwestii.

1 – dokładność pomiaru

Alkomaty elektroniczne to naprawdę super dokładne urządzenia. W ich przypadku nie trzeba martwić się o to, że dadzą przekłamany wynik i to wyłącznie dlatego, że np. zjadło się coś nieodpowiedniego, na co one niewłaściwie zareagują. Tego typu sytuacje mogą się natomiast przytrafić podczas używania alkomatów półprzewodnikowych. Elektroniczne modele są od nich nawet i dwukrotnie dokładniejsze! A to ważne, by wynik zapewniony przez alkomat był prawidłowy, aby nie doszło do sytuacji, w której z powodu niedokładności pomiaru kierowca siada za kierownicą, mimo iż wciąż ma jeszcze zbyt wysoki poziom alkoholu we krwi.

2 – praktyczna eksploatacja

Elektroniczny alkomat jest urządzeniem stabilnym, co znaczy, że zapewnia niemalże stu procentową stabilność pomiaru. Może pracować w zróżnicowanych warunkach, zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Nie trzeba go podgrzewać, aby zapewnić mu właściwe działanie, a to sprawia, że staje się naprawdę wygodny w użyciu. Każdy bardzo szybko załapie, jak należy z niego skorzystać. Jest to wręcz intuicyjne, choć oczywiście zawsze warto zapoznać się z zaleceniami i instrukcjami producenta urządzenia.

3 – atrakcyjna cena

Na rynku można znaleźć alkomaty elektrochemiczne kosztujące i ponad tysiąc czy nawet dwa tysiące złotych. Nie są one jednak jedyną opcją do wyboru. Dobry alkomat śmiało może być zdecydowanie tańszy i może kosztować nie więcej niż trzysta złotych. Alkomaty sklep posiadają modele na każdą kieszeń, dosłownie każdą, bo te z najniższej półki cenowej można dostać już za sto złotych. A warto też podkreślić, że tania jest również eksploatacja alkomatów elektrochemicznych, gdyż nie wymagają one zbyt częstej kalibracji, a ponadto wykazują się niskim zużyciem baterii.

4 – wytrzymałość

Prawie każdy elektroniczny alkomat może też w tym momencie pochwalić się wysoką wytrzymałością. Przejawia się ona w ogólnej oporności urządzenia na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, czyli np. czynniki atmosferyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here