kolory ścian w salonie

Jaką kolorystyce wybrać do salonu? Odpowiedź jest tylko jedna, dostosuj ją do własnych upodobań! Wielu projektantów udowadnia, że idealnie zaaranżowanych pomieszczeniach będzie wyglądał dobrze każdy kolor, a jedną z zasad, która może okazać się istotna, to… brak zasad! Bezpieczną kolorystyką salonu jest błękit, róż, szarość, świetlista biel. Koniecznie sprawdź nasze rady i przekonaj się, jak wiele Twoich pomysłów możesz użyć bez obaw o niepowodzenie.

Światło i przestrzeń – kolor do salonu

Wprowadzenie koloru białego do salonu, może sprawić, że będzie on wyglądał na znacznie bardziej uporządkowany i czysty. Optycznie powiększa on nasze wnętrze i odbija stosunkowo najwięcej światła spośród wszystkich innych kolorów. Warto wykorzystać jego atuty, urządzając słabo doświetlony lub mały salon.

Producenci farb nieustannie wprowadzają do swoich kolekcji różne warianty bieli – począwszy od czystej niczym śnieg, przez odcienie, które są lekko złamane żółcią, aż po takie, które posiadają w sobie odrobinę z różu lub błękitu. Biel, tak samo, jak barwa światła, może występować w zimnym lub ciepłym kolorze. Ponadto jej odbiór może zmieniać się w zależności od oświetlenia i pory dnia. To wszystko powoduje, że znalezienie odpowiedniej bieli dla naszego wnętrza, może wymagać nie lada wysiłku. Zanim podejmiesz decyzję o zakupie właściwej białej farby, koniecznie zaopatrz się w próbki i testery, by porównać odcienie bezpośrednio na ścianie.

kolor ścian w salonie

https://pixabay.com/pl/

Białe wnętrza mogą sprawiać wrażenie bardzo pustych, a nawet zimnych. Jak możesz uniknąć takiego efektu? Naturalnie stosunkowo duże znaczenie może mieć, wybrany odcień bieli, ale stanowczo ważniejsze są w tym przypadku meble, pokrycie podłóg, a nawet dodatki. W ociepleniu atmosfery w pomieszczeniu mogą pomóc elementy drewniane. Jednymi z bardziej cennych sojuszników mogą również okazać się różnego rodzaju tekstylia, dzięki którym wprowadzimy do wnętrza bogactwo faktur, kolorów i wzorów. Na tle tak białych ścian, doskonale prezentują się wszystkie rośliny, zwłaszcza bardzo duże zielone kwiaty doniczkowe.

Szukasz sprawdzonego przepisu na białe lub jasne wnętrza? Dużą dawkę inspiracji, mogą Ci dostarczyć skandynawskie mieszkania, upalna Arizona lub paryskie kamienice. Białe ściany są także jednym z obowiązkowych elementów stylu modern desert, czyli jednej z bardziej nowoczesnych odmian stylu boho, w której rządzą głównie etniczne wzory, drewno, barwy ziemi, różnego rodzaju plecione meble i ogromny must have każdej aranżacji, czyli skórzana kanapa w kolorze koniakowym.

Ponadczasowe i uniwersalne kolory do salonu

Salon często nie jest jedynie salonem, ale pomieszczeniem, który pełni kilka funkcji. Znajduje się w nim strefa relaksu i wypoczynku, a także przestrzeń jadalniana, która w większości połączona jest dodatkowo z kuchnią. Dlatego bardzo dobrze, aby w takim salonie znalazły się uniwersalne kolory takie, jak szarość. Szarości są ponadczasowe, co oznacza, że będą pasowały do większości salonów, bez względu na styl, w jakim są urządzone – począwszy od stylu klasycznego, przez nowoczesny, aż po minimalistyczny i rustykalny. Dobierając odpowiedni odcień szarości, powinniśmy mieć na uwadze przede wszystkim to, jak nasłoneczniony jest nasz salon. Jeżeli zależy nam na rozświetleniu pomieszczenia, powinniśmy wybierać raczej delikatną szarość, przypominającą mysie odcienie. Z kolei nieco ciemniejszy – gołębi szary, będzie mógł dodać wnętrzu nieco głębi, ale z drugiej strony należy na niego uważać, ponieważ może on przyciemnić pomieszczenie. Najbezpieczniejszą opcją jest stopniowanie barwy, wówczas najlepiej jest zastosować rozwiązanie, w którym jedną ścianę pomalujemy na ciemny odcień szarości, a na reszcie stosujemy jasne odcienie.

kolorystyka salonu

https://pixabay.com/pl/

Szary salon jest nie tylko bardzo praktyczny, ale również i modny. Szarości są niezwykle uniwersalne i w dodatku mogą być łączone z innymi kolorami, nawet bardzo wyrazistymi. Jaki kolor najbardziej pasuje do szarego? Wybierając szary kolor na ścianach, możemy pokusić się np. o zastosowanie mebli w intensywnie nasyconych kolorach.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here