kolor do sypialni

Obowiązek podjęcia decyzji, odnośnie tego, na jaki kolor ścian zdecydować się w sypialni, może stanowić nie lada wyzwanie, ponieważ warto wtedy zastanowić się, które z barw, będą sprzyjały naszemu relaksowi, a które z nich będą uciążliwe w efektywnym odpoczynku. Niestety to nie wszystko, ponieważ kolory w sypialni, powinny być dopasowane również do jej wielkości, oraz kształtu całego pomieszczenia, a także odcieni mebli, jakie się w niej znajdują lub będą znajdowały. Postanowiliśmy nieco zgłębić ten temat i znaleźć dla Was kilka rad, dzięki którym, wybierzecie idealne kolory, które sprawdzą się w przypadku domowej alkowy.

Jakie kolory ze sobą współgrają? Jakie barwy ścian będą w stanie przynajmniej optycznie powiększyć małą sypialnię?

Idealne kolory ścian do sypialni

To, jakie kolory występują na ścianach w naszym otoczeniu, ma ogromny wpływ na to, jak się czujemy i jaką aktywność powoduje to w naszym organizmie. Sypialnia, która powinna być oazą spokoju i przede wszystkim miejscem, które kojarzy się z relaksem, stąd też barwy ścian należy dobierać ze szczególną ostrożnością i starannością. Nie oznacza to również, że w sypialni należy stawiać jedynie na nudne kolory.

kolor scian w sypialni

https://pixabay.com/pl/

Pośród barw, które w sposób szczególny wpływają na naszą psychikę, po całym dniu zajęć i różnego rodzaju pracy, dominują w większości odcienie, które są zaczerpnięte z natury, takie jak różnego rodzaju odcienie niebieskiego i zieleni. Z kolei miłośnicy pastelowych ścian, mogą sięgać po jasne odcienie, np. modną miętę, zieleń szałwiową, błękit w kolorze lazurowym lub kaczego jaja.

Równie dobrze sprawdzają się również nieco mocniejsze odcienie, m.in. szmaragdowa lub limonkowa zieleń, dobrym rozwiązaniem będzie też granat, albo chabrowy niebieski. Pośród kolorów ścian w sypialniach, które sprzyjają naszemu odpoczynkowi, a także wyciszeniu się i uspokojeniu, warto postawić na nieco cieplejsze barwy. Do wszystkich wnętrz urządzonych w stylu New Scanii i boho, idealnie będą sprawdzały się takie barwy, jak brązy, beże, pomarańcz, oraz rudości i róże. Niezwykle modne w dzisiejszych czasach są sypialnie ze ścianami w odcieniu cielistego różu i brzoskwini. Jednak w nowoczesnych sypialniach, warto stawiać przede wszystkim na biel, czerń, szarość i inne ciemne kolory, m.in. kolor antracytowy.

Jakie kolory ścian do małej sypialni?

Będąc właścicielem małej sypialni, z jeszcze większą uwagą należy wybierać kolory ścian. Niestety nieduże pomieszczenia, które są pomalowane konkretnymi kolorami, mogą wydawać się jeszcze większe lub mniejsze, niż tak naprawdę są w rzeczywistości. Chcąc jednak uzyskać wrażenie większej przestronności, najlepiej w przypadku małej sypialni stawiać na jasne kolory, np. kolor beżowy lub biały, ale również bardzo jasny róż, a także szarość i mocno rozbielony błękit. Dzięki odbijaniu się naturalne światła będzie wydawało się optycznie większe. Biel stanie się doskonałym wyborem, zwłaszcza w sytuacji, gdy nasza sypialnia jest naprawdę słabo doświetlona, przez naturalne światło, pochodzące z okien. Osoby, które wolałyby postawić jednak na kolorowe ściany w małej pod względem rozmiarów sypialni, powinny już na wstępie dokładnie przyjrzeć się kształtowi, jaki ma pokój. Malowanie wszystkich ścian za pomocą kolorowej farby, nie należy do najlepszych pomysłów, ponieważ w efekcie możemy otrzymać zdecydowanie mniejsze i co gorsza, bardziej przytłaczające pomieszczenie.

kolory do sypialni

https://pixabay.com/pl/

Stąd też bardzo dużo osób, nieustannie zadaje sobie pytanie, jak wprowadzić kolor do małej sypialni? Najlepszym pomysłem może okazać się pomalowanie bardziej intensywną barwą jedynie jednej ściany, co pozwala nam na stworzenie kolorystycznego akcentu. Jeżeli nasz pokój jest wąski, ale jednocześnie dosyć długi, niezłym pomysłem będzie pomalowanie ścian za łóżkiem na ciemny kolor, np. granatowy, antracytowy, szmaragdowy, czarny lub bordowy. Dzięki takiemu zabiegowi optycznie skrócimy sypialnię i nadamy jej lepszych proporcji, a w dodatku sprawimy, że będzie ona znacznie bardziej przytulna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here