Jak zadbać o skórę po przeszczepie włosów

Przeszczep włosów jest skuteczną techniką leczenia różnych typów łysienia. Klinika przeszczepu włosów odpowiada oczywiście za prawidłowy sposób przeprowadzenia zabiegu, ale to pacjent może podtrzymać osiągnięte w nim efekty. W tym celu konieczne staje się skupienie na właściwej pielęgnacji skóry głowy. Jak więc o nią zadbać po zabiegu?

Jak przyspieszyć gojenie skóry głowy?

Pacjenci mogą zupełnie nieświadomie utrudniać swojej skórze regenerację i rehabilitację, jeżeli nie zostaną właściwie poinstruowani, jak mają postępować bezpośrednio po zabiegu. Wstępne gojenie skóry po przeszczepie włosów Katowice trwa na ogół od trzech do pięciu dni. W tym czasie pacjent powinien ograniczyć spożycie kawy i alkoholu oraz palenie papierosów.

Przeszczep włosów Katowice czasami może doprowadzić do wystąpienia pewnych dolegliwości bólowych i jest to zupełnie normalne. W przypadku silniejszego bólu można poratować się paracetamolem lub innym łagodnym środkiem.

Na co jeszcze trzeba uważać?

Przede wszystkim na drapanie! Niestety skóra głowy po zabiegu może swędzieć, co będzie skutkiem tworzących się na niej strupków. Są one jednak czymś normalnym. Gdyby przeszczep włosów Śląsk nie zakończył się pojawieniem się strupków, oznaczałoby to, że najprawdopodobniej nie został właściwie wykonany. Powstałych zmian skórnych na głowie w żaden sposób nie wolno jednak naruszać. Drapanie jest kategorycznie zakazane.

Równie naturalnym efektem po zabiegu będzie chwilowe wypadanie włosów. Te, które zostały przeszczepione, rzeczywiście mogą dość szybko wypaść, jednak to dobrze, bo przeszczep włosów Śląsk nigdy nie daje natychmiastowych rezultatów – te pożądane zaczną się zwykle pojawiać dopiero po trzech miesiącach albo i nieco później.

Jak pielęgnować włosy po zabiegu?

Nierzadko jest tak, że Klinika przeszczepu włosów sama zaleca pacjentowi używanie konkretnych produktów. Zazwyczaj tuż po zabiegu przez jakiś czas skórę głowy oczyszcza się wyłącznie specjalnie przygotowanym roztworem, tworząc go z soli fizjologicznej.

Później można oczywiście przerzucić się na „normalne” kosmetyki. Ważne jest to, by były one delikatne. Przeszczep włosów Katowice jest jednak dla tych włosów pewnym obciążeniem. Aby ich dodatkowo nie obciążać, należy myć je przy użyciu naturalnych i delikatnych środków, takich jak np. szampony dla dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here