Interwały na rowerze stacjonarnym

Kilkanaście lat temu głównym sprzętem obleganym na siłowni były rowery stacjonarne. Każdy z nas chociaż raz w życiu miał z nim do czynienia. Dość przyjemne ćwiczenie pozwala na utratę około czterystu kalorii na godzinę. Oczywiście im szybciej jedziemy tym szybciej pozbędziemy się większej ilości masy. Niestety trzeba mieć na uwadze to, że nie będzie to spektakularna utrata wagi, jeżeli dodatkowo nie wdrożymy w postępowaniu właściwej diety.

Rowerek stacjonarny na odchudzanie to świetny pomysł na siłowni i w domu. Sprzęt nie jest drogi i w zasadzie każdy może go teraz kupić w sklepie z przyrządami do ćwiczeń. Oczywiście trzeba mieć na uwadze również to, iż te osoby powinny mieć zarezerwowaną odpowiednią ilość miejsca w pokoju. Nie wszystkie mieszkania są przystosowane do wydzielenia osobnego pokoju na domową siłownię, która jest niezwykle komfortowa w użytkowaniu. Z tego powodu wielu mieszkańców bloków decyduje się na stawianie sprzętu we własnej sypialni. Warto jednak pamiętać o tym, aby rower stacjonarny nie stał się miejscem notorycznego przetrzymywania ubrań. Oczywiście dodatkowe miejsce na bluzy, koszule i sukienki przyda się każdemu. Nie do końca wygląda to estetycznie, jednakże raz na jakiś czas można zaryzykować bałagan w pokoju. Najważniejsze jest to, aby korzystać ze swojego sprzętu stacjonarnego również w inny sposób. Przykładowo raz na tydzień. Oczywiście wiemy, że nie wszyscy stracą masę przy takiej częstotliwości ćwiczeń.

Ćwiczenia raz na tydzień bardziej wspomagają utrzymywanie kondycji i pomagają zachować właściwe ciśnienie krwi. Rzecz jasna każdy z nas sam decyduje o tym jaką częstotliwość ćwiczeń wybrać. W końcu nie wszystkim zależy na utracie kilogramów, niektórzy pragną wyłącznie poprawić kondycję. Osoby stawiające przed sobą cel zrzucenia kilku lub kilkunastu kilogramów muszą ćwiczyć solidniej. Najbardziej skuteczną metodą utraty tkanki tłuszczowej są tak zwane interwały. Polegają one na ćwiczeniu na rowerze stacjonarnym raz szybciej, a raz wolniej. W przerwach między nimi można odpoczywać.

Trzeba pamiętać o tym, że takie przerywane ćwiczenia są również wyczerpujące. Może się to wydawać dziwne, jednak dzięki nim można stracić wiele kalorii. Ciało nie przyzwyczaja się do wysiłku i jest cały czas stymulowane przez dodatkowe obciążenie. Interwały są jednym z najlepszych sposobów na wyrobienie wiosennej kondycji i szybką poprawę wyglądu ciała. Korzystają z nich zarówno trenerzy personalni, jak i amatorzy ćwiczący w zaciszu własnych sypialni na domowych sprzętach sportowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here