Wybór szczotki do włosów powinien być uzależniony od rodzaju włosów i ich potrzeb. Jaka szczotka sprawdzi się do włosów prostych, jaka do falowanych lub kręconych? Poznaj odpowiedź na te pytania.

Czym się kierować przy wyborze szczotki do włosów?

W pielęgnacji włosów najczęściej zwracamy uwagę na kosmetyki, natomiast dobór odpowiedniej szczotki do włosów, zazwyczaj staje się sprawą drugoplanową. Wbrew pozorom jest to równie ważna kwestia, co olejowanie włosów, czy stosowanie dobrych odżywek lub masek. Na rynku można wybierać spośród tysięcy różnych szczotek do włosów, które różnią się nie tylko materiałem, z którego są wykonane, czy też ich samym wyglądem, ale również przeznaczeniem.

Dlatego, zanim padnie pytanie, jaką szczotkę do włosów wybrać, najpierw należy zadać inne pytanie, a mianowicie: czego potrzebują nasze włosy?

Warto na wstępie zastanowić się, czy włosy są cienkie, wypadające, gęste, a może kręcone, i dopiero potem dokonać właściwego wyboru szczotki do włosów. Nawet najbardziej podstawowe modele szczotek do włosów mogą się różnić pod wieloma względami.

Dobre szczotki do włosów

Dobra szczotka do włosów może zdziałać cuda, ponieważ nie tylko ułatwi rozczesywanie włosów, ale dodatkowo nie będzie ich wyrywać i ciągnąć. Ponadto niektóre z dostępnych w sklepach szczotek do włosów, dzięki swojej właściwej budowie i odpowiedniemu rozmieszczeniu igiełek, będą mogły zahamować nadmierne wypadanie włosów. Dzięki użyciu specjalnego drewna i kuleczek, które są zakończeniem cienkich igiełek, czesanie nie będzie służyło jedynie rozplątywaniu włosów, ale również będzie to masaż skóry głowy, który na celu ma jej ukrwienie, co spowoduje, że włosy będą rosły zdrowe i mocne.

Dobre szczotki do włosów

https://pixabay.com/pl/photos/grzebie%C5%84-w%C5%82osy-kosmetyka-szczotka-69154/

W zależności od materiału, z którego są wykonane szczotki, można rozróżnić kilka ich rodzajów:

– drewniane – są one znacznie trwalsze, w stosunku do szczotek plastikowych, ponieważ ich ząbki nie wyginają się w różne strony. Są szczególnie polecane wszystkim osobom, których włosy się elektryzują.

– plastikowe – są łatwe w czyszczeniu i jednocześnie bardzo lekkie. Najczęściej posiadają nowoczesny i ładny wygląd, a sposób ułożenia ich igiełek powoduje, że mogą rozczesać nawet długie i bardzo poplątane włosy.

– z włosia naturalnego – pomimo że mają już kilkaset lat, ostatnio przeżywają kolejną młodość. Szczególnie przeznaczone są dla posiadaczek włosów, które mają tendencję do plątania, oraz osób z bardzo cienkimi włosami.

Jaką szczotkę wybrać do cienkich włosów?

Osoby, które posiadają rzadkie i cienkie włosy, powinny wybierać szczotki, które mają naturalne włosie, zamiast igieł (m.in. szczecina dzika). Dzięki keratynie, która jest w nich zawarta, tak samo, jak z resztą w ludzkich włosach, powoduje ona ich wzmocnienie przy każdym użyciu szczotki. Ponadto używanie szczotki z naturalnego włosia do rozczesywania włosów doda im znacznej objętości.

Szczotka do cienkich włosów

 

https://pixabay.com/pl/photos/hair-brush-szczotka-do-w%C5%82os%C3%B3w-w%C5%82osy-2881292/

Za sprawą tego, że szczecina jest znacznie delikatniejsza od standardowych plastikowych, drewnianych, a tym bardziej metalowych ząbków, doskonale sprawdzi się również w przypadku rzadkich włosów, które są podatne na łamanie. Wybierając szczotkę z włosiem naturalnym, możemy dodatkowo wybrać jego miękkość i długość. Dzięki czemu ten gadżet będzie idealnie pasował do naszych preferencji i potrzeb. W sprzedaży dostępne są również szczotki, które posiadają połączenie włosia naturalnego, z włosiem sztucznym.

Jaką szczotkę wybrać do długich włosów?

Osoby posiadające długie i gęste włosy, spokojnie mogą zdecydować się na szczotki, które mają twarde igiełki, np. te, które wykonane są z drewna. Idealnie sprawdzają się również na takim typie włosów, bardzo popularne w ostatnim czasie szczotki plastikowe bez rączki, które zaprojektował jeden z brytyjskich fryzjerów. Są one znane nie tylko z takich zalet, jak perfekcyjne wręcz radzenie sobie z rozczesywaniem bardzo poplątanych włosów, ale także przez możliwość jednoczesnego masażu głowy, za pomocą cienkich igieł.

Osobom, które posiadają długie i gęste włosy, poleca się również kwadratowe duże szczotki, służące rozczesywaniu dużych powierzchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here