atrapa kominka

Kominek niemal za każdym razem kojarzy się z symbolicznym i jednocześnie centralnym miejscem domowego ogniska. Zbiera on bowiem wszystkich domowników w czasie zimowych wieczorów, a z kolei latem, jest piękną ozdobą wnętrza. Mimo tego nie każdy może posiadać kominek we własnym domu, najczęściej uzależnione jest to od względów technicznych.

Aby można było korzystać z prawdziwego kominka, należy zadbać o odpowiednie podłączenie wentylacyjne. Niestety nie jest to takie łatwe, zwłaszcza gdy mieszkamy w starym domu, w którym nikt podczas budowy nie przewidział takiego rozwiązania lub posiadamy mieszkanie w bloku. Niestety mieszkańcy takich budynków muszą pożegnać się z wizją posiadania prawdziwego kominka.

Jeżeli kominki bardzo nam się podobają i nie możemy pogodzić się z tym, że uwarunkowania naszego wnętrza na to nie pozwalają, warto pomyśleć o atrapie kominka. Może to rozwiązanie nie pozwoli nam poczuć prawdziwego zapachu skwierczących drewienek, ale za to przynajmniej pod względem wizualnym zachowa swój urok. Ponadto jest to znacznie tańsza inwestycja niż zakup prawdziwego kominka razem z wkładem i odpowiednią do tego wentylacją. Warto również wspomnieć, że korzystając z takiego rozwiązania, musimy zadbać również o inne źródło ciepła, ponieważ atrapa kominka nie zapewni nam tego.

Sztuczny kominek

https://www.pexels.com/pl

Właściwie dobrana i odpowiednio zaaranżowana atrapa kominka zawsze będzie pięknie wyglądać, przez co nasze mieszkanie zyska trochę blasku i nie będzie już nudne. Poniżej znajduje się kilka pomysłów na atrapę kominka, która przecież może być maksymalnie dopasowana do stylu, który aktualnie panuje we wnętrzu.

Kolorowa atrapa kominka

Atrapa kominka należy do jednej z najczęściej wymienianych ozdób salonu, jest stawiana zaraz po kwiatach, świecach, lustrach i gzymsach. Atrapa kominka tak naprawdę będzie świetnie prezentowała się we wszystkich wnętrzach, dobrze zaaranżowana może stanowić nawet część wystroju pokoju młodzieżowego. Atrapa może również być postawiona w bardzo kolorowym i nowoczesnym salonie, w którym nikt nie chce nawiązywać do klasyki, ani blichtru – wystarczy jedynie dobrać jej odpowiedni kolor i model.

Atrapa kominka, może znaleźć także inne zastosowanie, nie tylko dekoracyjne. Umieszczając na niej półki, stworzy idealne miejsce do przechowywania książek lub innych bibelotów. Kolor, na jaki jest pomalowana, też może przykuwać uwagę, doskonale wpisując się w żywe i jednocześnie energetyczne wnętrze.

Atrapa kominka w ścianie

Atrapa kominka służy przede wszystkim upiększaniu mieszkania i dodaniu mu nietuzinkowego klimatu, oraz odrobiny przytulności. Zdarza się tak, że kupując stary budynek, często można odkryć w nim pozostałości po dawnym kominku, jednak z powodu zaniedbania poprzednich właścicieli kominki nie nadają się już do użytku. W takiej sytuacji można spróbować odnowić te pozostałości przynajmniej pod względem wizualnym i zaaranżować je w taki sposób, aby tworzyły, chociaż ramę kominka, która z pewnością doda uroku pomieszczeniu i zachwyci swoją delikatnością.

kominek

https://www.pexels.com/pl

Taka rama może być pomalowana na ten sam kolor, co ściana, przez co wtopi się trochę w nią, a drobne mankamenty i niedociągnięcia będą dodawały jedynie uroku. Na górnej części kominka można postawić np. obraz lub nieco bardziej szaloną grafikę, która doda wszystkiemu małego pazura.

Drewniana atrapa kominka

Atrapa kominkowa może być również wykonana z drewna i posiadać zdobienia w postaci delikatnych ornamentów. Taka forma dodatku we wnętrzu może pomóc w stworzeniu niepowtarzalnego klimatu. Pasuje niemal wszędzie ze względu na surowiec, z jakiego jest wykonana.

Drewniana atrapa kominka zazwyczaj jest bardzo lekka pod względem wizualnym, ponieważ nie dominuje w całej aranżacji, a stanowi jedynie wyszukany dodatek. Jeżeli chcielibyśmy ją upiększyć, to możemy wykorzystać do tego m.in. świece o różnej wysokości, dzięki czemu ich blask będzie mógł imitować ogień w kominku. W połączeniu z lampionami, kwiatami i innymi dekoracjami będą tworzyły fenomenalny dodatek do każdego pomieszczenia, choć najlepszy efekt osiągniemy, umieszczając go w salonie.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here