lampki choinkowe

Lampki świąteczne, które wiszą na choinkach w niemal każdym domu, są nieodłącznym elementem kojarzącym się ze Świętami Bożego Narodzenia. Drzewko choinkowe, które ozdobione jest za pomocą takich błyszczących i mieniących się ozdób z pewnością przykuwa uwagę niejednego domownika. Jest to piękna i jednocześnie ponadczasowa dekoracja, która podoba się wszystkim bez względu na wiek.

Jednak kolorowe lampki wbrew pozorom są dosyć obszernym tematem. Mogą być wykorzystywane do dekorowania świątecznego drzewka, ale nie tylko, coraz częściej używa się je też do zawieszania na innych elementach wystroju wewnętrznego i zewnętrznego. Poniżej znajdziesz kilka informacji, które mogą okazać się przydatne, przy zakupie lampek choinkowych.

Lampki choinkowe kiedyś

Trochę ponad 100 lat temu, na choinkach zamiast elektrycznych lampek, zapalało się tradycyjne świeczki. Co prawda było to bardzo piękne rozwiązanie, ale niestety przy tym piekielnie niebezpieczne. Na szczęście w dzisiejszych czasach do dyspozycji mamy bardzo duży wybór różnego rodzaju lampek choinkowych. Są one przeznaczone do stosowania nie tylko w domu, ale również na zewnątrz.

lampki świąteczne

https://pixabay.com/pl/

Kolorowe lampki świąteczne mogą przydać się m.in. do przygotowania wyjątkowych ozdób w ogrodzie lub na balkonie. Z pewnością będą dawały niesamowity efekt, który uzupełnią odpowiednio dobrane prezenty!

Najnowsze lampki świąteczne

W dzisiejszych czasach kolorowe lampki szczególnie charakteryzują się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa i oryginalnym rozwiązaniem na ozdobę wnętrza służącą nie tylko do ubrania choinki. Można zdecydować się na lampki występujące tylko w jednym kolorze, bądź na takie, które są kolorowe i w dodatku migają. Wyboru zgodnego z upodobaniami i preferencjami najczęściej dokonują domownicy.

Oświetlenie na Boże Narodzenie niezwykle często dobiera się pod kątem dopasowania kolorystycznego do reszty ozdób np. bombek, kolorystyki lub po prostu do całego wystroju wnętrza. Przy zakupie jakichkolwiek lampek choinkowych należy uprzednio upewnić się, czy posiadają one właściwe atesty, które mogłyby potwierdzić, że są one w 100% bezpieczne i dopuszczone do użytku. Takie opakowanie powinno zawierać specjalne oznaczenie w postaci liter „CE” – ten znak jest potwierdzeniem, odnoszącym się do tego, że lampki przeszły wszystkie niezbędne procedury związane z bezpieczeństwem.

lampki na choinkę

https://pixabay.com/pl/

Jeżeli chcemy użyć konkretnego kompletu lampek choinkowych na zewnątrz, warto sprawdzić, czy się do tego nadają, ponieważ źle dobrane lampki mogą powodować zwarcia lub w niektórych przypadkach nawet awarię prądu, a przecież nikt nie chce na święta zostać się bez elektryczności.

Lampki choinkowe LED

Cechami charakterystycznymi dla lampek ledowych jest ciepłe światło. Ponadto tego rodzaju lampki są bardzo trwałe i w dodatku energooszczędne. Z tego też powodu znaczna większość aktualnie dostępnych na rynku lampek powstaje właśnie w tej technologii. Lampki choinkowe LED mogą być formowane w rozmaite kształty, np. w formę nitek lub plastikowych węży, które układane są w dowolnie wybrany sposób.

Zastosowanie technologii LED w przypadku lampek choinkowych, spowodowało, że stały się one znacznie bardziej estetyczne. Powodują również dużo lepsze i spektakularne efekty. A wszystko to dzięki bardzo szerokich możliwościach w ich wykorzystywaniu.

ubieranie choinki

https://pixabay.com/pl/

Lampki ledowe choinkowe mogą świecić zarówno w jednym kolorze, jak i w kilku różnych, mogą również stale emitować taką samą ilość światła lub migać w dowolnie wybrany sposób.

Jak założyć lampki na choinkę?

Zakładając lampki na choinkę, należy pamiętać o dwóch głównych zasadach, pomijając oczywiście dobrą zabawę i przegryzanie pysznych pierniczków. Pierwsza z nich dotyczy tego, że lampki za każdym razem powinny być zakładane od góry na choinkę, która nie posiada na sobie jeszcze żadnych ozdób świątecznych.

Jeżeli jednak podejmiemy decyzję, że lampki zaczniemy zakładać od dołu, finalnie może okazać się, że dół pozostanie gęsto owinięty lampkami, zaś góra będzie prawie pusta, co może wyglądać dość niechlujnie i nieestetycznie. Nie zapominajmy również o zakupie odpowiedniej długości lampek, w stosunku do rozmiarów ubieranej choinki.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here