Netflix – dlaczego warto?

Netflix – dlaczego warto?

Netflix to nieograniczona oferta filmów, seriali i programów. W moim życiu pojawił się niespełna dwa miesiące temu, ale już teraz nie wyobrażam sobie wieczorów bez moich ulubionych seriali: Mindhunter, Black Mirror czy Spadajcie, hejterzy! Tych, którzy jeszcze nie mieli okazji korzystać z tej internetowej telewizji, zapraszam serdecznie na wpis!

Na jakie urządzenia?

Wszystkie! Możecie oglądać bez ograniczeń na każdym urządzeniu: telewizorze, telefonie, tablecie, czy laptopie. Ja korzystam z Netflixa głównie na telewizorze – niedawno nabyłam model ze Smart TV i dzięki temu nie muszę podłączać laptopa przez HDMI. Pewnie, gdybym musiała się za każdym razem bawić w podłączanie i odłączanie, to Netflix królowałby u mnie na komputerze.

Pakiety na Netflix

Do wyboru macie trzy pakiety:

  • PODSTAWOWY – 34 zł – można oglądać jednocześnie tylko na jednym ekranie, brak dostępności jakości HD i Ultra HD,
  • STANDARD – 43 zł – można oglądać na dwóch ekranach jednocześnie, brak dostępności jakości Ultra HD,
  • PREMIUM – 52 zł – można oglądać aż na 4 ekranach jednocześnie.

Jeżeli nie wiecie, czego dokładnie potrzebujecie, to bez problemu możecie przetestować Netflixa przez 1 miesiąc za darmo. Kilka dni przed upływem tego terminu zostaniecie poinformowani o kończącym się pakiecie i wtedy będziecie mogli zdecydować czy przedłużacie pakiet, czy nie. Nawet jeżeli za jakiś czas stwierdzicie (choć wątpię), że jednak nie potrzebujecie Netflixa, to w każdej chwili możecie z niego zrezygnować!

Personalizacja

Każdy z użytkowników może stworzyć własne konto. Netflix na podstawie wcześniej obejrzanych filmów czy seriali, zaproponuje Wam kolejne pozycje do obejrzenia, w moim przypadku są zawsze bardzo trafne. Jeśli macie dzieci jest też profil Kids, który Netflix tworzy automatycznie podczas zakładania konta. Włączacie dziecku bajki bez obaw, że przypadkiem trafi na treści dla niego nieodpowiednie. Wspaniale, prawda? 😀

Źródło: Screen – Netflix

W zależności, w jakim wieku macie dziecko, dopasowujecie ustawienia i wtedy otrzymuje ono treści dopasowane do swojego przedziału wiekowego.

Źródło: Screen – Netflix

Ważne informacje

Jeszcze zanim włączycie film, możecie sprawdzić, czy jest odpowiedni dla osób, które będą go oglądać – podana jest informacja o minimalnym wieku odbiorców. Dowiecie się również jaki gatunek prezentuje dana produkcja oraz w którym roku powstała.

Źródło: Screen – Netflix

Spora część filmów na Netflix jest dostępna z Polskim lektorem. Ci, którzy jednak preferują oglądanie filmów w ich oryginalnej wersji językowej, mogą zostawić wyłącznie polskie napisy. W ramach dostępnych wersji językowych przy danej produkcji możecie oglądać, jak tylko chcecie 😉

Baza filmów

Nieograniczona! Choć trochę uboższa niż w przypadku amerykańskiej wersji, jednak należy pamiętać, że Polska rządzi się innymi prawami i jeżeli np. stacja telewizyjna wykupi licencję na dany serial i dopóki będzie w jej posiadaniu, nie zobaczymy go na Netflixie. Tak właśnie jest na przykład w przypadku serialu Przyjaciele (nad jego brakiem również ubolewam).

Nie zapominajcie, że Netflix jest w Polsce stosunkowo od niedawna. Baza filmów jest cały czas powiększana. Daleko nam do wersji zagranicznych, ale to tylko kwestia czasu. WAŻNE! Nie odkładajcie na później! Każdy z nas ma listę wstydu tzw. seriale/filmy/programy odłożone „na potem”. Odkładanie w nieskończoność skończy się tym, że nie obejrzycie ich wcale. Dlaczego? Netflix nie gromadzi, a stara się zapewnić ciągle atrakcyjną, świeżą ofertę. Dlatego za jakiś czas odłożony przez Was serial może zniknąć z bazy Netflixa.

Podsumowanie

Bierzcie i oglądajcie wszyscy! Z doświadczenia wiem, że lepiej opłacać członkostwo na Netflix, niż podpisywać umowę na kilkanaście miesięcy z jednym z popularnych dostawców telewizji. No, chyba że ktoś lubi oglądać reklamy i powtórki 🙂

A Wy, korzystać już z Netflixa? Jakie są Wasze ulubione seriale i filmy? Jeśli nie, to dajcie znać czy przekonałam Was do założenia tam konta! 🙂