włosy

Naturalna barwa włosów człowieka, jest bardzo zróżnicowana w zależności od melaniny. Melaninę można podzielić na eumelaninę, która jest głównym czynnikiem, odpowiadającym za ton włosów i feomelaninę, odpowiada ona z kolei za delikatnie czerwony odcień włosów.

Rodzaje jasnych włosów

– białe – włosy, które nie zawierają melaniny, występujące u osób chorych na albinizm.

– blond – w skali Fischera-Sallera F-L

– jasny blond – właściwy jasny blond. Bardzo często występuje u osób w Europie Wschodniej i Środkowej, a także we wschodniej Skandynawii. Są to włosy, które zawierają bardzo niewielką ilość melaniny i określane są w skali Fischera-Sallera A-E.

– ciemny blond – w skali Fischera-Sallera M-O

– rudo-blond – jest to blond, który posiada domieszkę w postaci rudawych odcieni. Najczęściej spotykany jest u osób wywodzących się z terenów Europy północno-zachodniej, a także w Skandynawii zachodniej. W skali Fischera-Sallera V-VI.

– rude – najczęściej występują w postaci mieszanej z innymi kolorami włosów. Czysto rude włosy, można spotkać u osób z terenów Szkocji i Irlandii, rzadziej pojawiają się u Skandynawów. Ich zabarwienie jest wynikiem obecności płynnej melaniny. W skali Fischera-Sallera I-IV.

Ciemne włosy

– siwe- włosy w odcieniu koloru szarego, które przechodzą momentami w kolor biały, najczęściej występują u osób w podeszłym wieku.

– czarne i czarnobrunatne – najbardziej bogate w melaninę. Tak naprawdę ludzi z tymi odcieniami włosów można spotkać na całym świecie. Czarne i ciemnobrązowe w skali Fischera-Sallera to U-Y.

– Szatyn – Są to włosy w odcieniu brązu, które pod światło mogą mienić się nieco na złote lub czerwone barwy. Można je spotkać w całej Europie, a także w niektórych rejonach Półwyspu Arabskiego. W skali Fischera-Sallera P-T.

Samoistnie zachodzące jaśnienie i ciemnienie włosów

kolory włosów

https://pixabay.com/pl

W zależności od różnych czynników włosy człowieka mogą zmieniać swoją barwę, poprzez zmniejszenie lub zwiększenie ilości występujących w nich melaniny. Do takich czynników zalicza się m.in.:

– nadmiar lub niedobór melaniny

– okres dojrzewania (zmiana koloru o jeden odcień w stronę ciemniejszego lub jaśniejszego, zazwyczaj trwa ok. 7 miesięcy)

– wewnętrzne przeżycia, emocje i stres

– genetyczne uwarunkowania

– Z powodu przyjmowania niektórych leków o podłożu narkotycznym np. benzodiazepin lub opioidów

Jaki kolor włosów wybrać?

Kolory nie tylko rozświetlają nasze życie, ale także mają wyjątkową moc. Takie stwierdzenie jest szczególnie właściwe, jeśli chodzi o kolor włosów, niemal za każdym razem, gdy mamy ochotę na zmianę wyglądu, prędzej czy później wpadniemy na pomysł koloryzacji. Pomimo że wybór farb do włosów dostępnych na rynku jest naprawdę duży, to nie wszystkie kolory będą jednakowo pasowały do każdego typu urody. Bardzo łatwo można się o tym przekonać.

Czy Twoja uroda sprawia, że jesteś Panią Wiosną, Latem, Jesienią, a może Zimą? Odpowiedź na to pytanie nie jest uzależniona jedynie od pochodzenia, czy karnacji skóry. Z pewnością każda kobieta chociaż raz w życiu zadała sobie pytanie: Jaki kolor włosów do mnie pasuje? Znajomość związana z własnym typem kolorystycznym jest bardzo przydatna – nikt nie chce wyglądać przecież na osobę ciągle zmęczoną, bladą, czy znacznie starszą niż wynika to z prawdziwego wieku – tylko ze względu na to, że postawiło się na niewłaściwy kolor włosów.

Kolor włosów dla Pani Wiosny

naturalne włosy

https://pixabay.com/pl

Karnacja należąca do Pani Wiosny jest jasna i gładka, oraz posiada brzoskwiniowe lub złociste zabarwienie. Pani Wiosna bardzo łatwo się rumieni i często występują na jej skórze piegi.

Kolor włosów dla Pani Lata

Karnacja charakterystyczna dla Pani Lato, to lekko różowa cera, która delikatnie wpada w chłodne tony o fioletowym lub niebieskim odcieniu.

Kolor włosów dla Pani Jesieni

Karnacja występująca u Pani Jesieni może być zarówno jasna, jak i taka, która jest charakterystyczna dla Afroamerykanów.

Kolor włosów dla Pani Zimy

Karnacja należąca do Pani Zimy ma bardzo jasną barwę, do tego stopnia, że u niektórych widoczne są nawet zielone żyłki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here