[DIY] 3 pomysły na ozdoby świąteczne

[DIY] 3 pomysły na ozdoby świąteczne

Ten, kto tak jak ja nie może doczekać się Świąt Bożego Narodzenia, wie, że nic lepiej nie wprowadza w nastrój, jak ozdoby świąteczne. Dlatego zakupiłam trochę różności (które nabyłam w Ikei oraz OBI) i postanowiłam pokazać Wam moje 3 pomysły na ozdoby świąteczne, które bez problemu zrobicie, posiadając minimalne zdolności plastyczne. Tych, którzy chcą już poczuć magię świąt, zapraszam na DIY!

To, co znajduje się na zdjęciu powyżej, to właśnie moje łupy z OBI i Ikei. Jak sami potem zobaczycie, nie wszystkie z nich wykorzystam do moich ozdób świątecznych. Przed rozpoczęciem tworzenia pamiętajcie, żeby sprawiało Wam to radość, nie musi być idealnie, to Wy musicie być dumni ze swojego dzieła i z faktu, że nikt nie będzie miał takiego w swoim domu. 😉

Skrajny minimalizm

Na tę ozdobę składają się w sumie tylko 4 elementy: podstawka pod świeczkę z Ikei (którą chyba znają wszyscy), świeczka i dwie gałązki ze śnieżnymi kulkami. Jedyne, co trzeba było zrobić to odpakować świeczkę i lekko wygiąć gałązki w półłuk, tak żeby lekko oplotły świecę. Szybko, łatwo i przyjemnie! U mnie to minimalistyczne maleństwo znalazło swoje miejsce na stoliku kawowym w salonie.

DIT | ozdoby świąteczne | świeca | Woman's Space

Dla wielbicieli wina

Ci z Was, którzy uwielbiają wino, szczególnie to czerwone mają w swoim domu duże kieliszki. U mnie został tylko jeden, dlatego postanowiłam go wykorzystać do wykonania świecznika. Jak widać na zdjęciu – kieliszek odwróciłam, na nóżce umieściłam mały podgrzewać, a do środka włożyłam jeden z zakupionych elementów dekoracji świątecznych. Możecie tam umieścić, co tylko chcecie: małe bombki na śniegu z waty, lampki i wiele innych. Ogranicza Was tylko wyobraźnia. U mnie świecznik bożonarodzeniowy stanął na regale w biurze.

DIT | ozdoby świąteczne | świecznik | Woman's Space

Zamiast kwiatów

Ja do wazonu zamiast kwiatów, tym razem łożyłam trochę świątecznej magii. Z dodatków, które miałam, starałam się stworzyć element wystroju, który ociepli wnętrze. Dlatego do całości kompozycji dodałam światełka na baterie zakupione w Ikei. Tak, jak w przypadku innych kompozycji możecie użyć, czego tylko chcecie: wstążek, tasiemek, sztucznego śniegu, brokatu itd. Wazon znalazł swoje miejsce na stole i długo stamtąd nie zniknie.

DIT | ozdoby świąteczne | wazon | Woman's Space

 

Mam nadzieje, że mój wpis pomógł Wam zainspirować się do stworzenia własnych ozdób świątecznych i udowodnił, że nie trzeba mieć ogromnych zdolności plastycznych, żeby stworzyć coś przepięknego do swojego domu.